بلاگ

شهریور ۲۵, ۱۳۹۶

خلاصه نویسی | یادداشت برداری

خلاصه نویسی | یادداشت برداری

خلاصه نویسی | یادداشت برداری

خلاصه نویسی | یادداشت برداری

خلاصه نویسی | یادداشت برداری  ، یادداشت هائی که ضمن شنیدن درس معلم یا خواندن کتابهای مورد نظر تهیه می کنید، راهنمای اصلی شما در کار مطالعه و فراگیری است. یادداشت های خوب داری نتایج مشخص و تأثیرات مهمی از جمله  فهم دقیق تر و درک بیشتر مطالب می باشد و به هنگام مرور، طرح مختصر و دقیق و کامل از موضوع جلو چشم شما می گذارد این مطلب خصوصاً در جریان مرور برای امتحانات بسیار مفید است و در کار حاضر کردن درس های روزانه پیوسته یاور شما است. ضمناً در تمرکز دادن حواس به بخش عمده مطالبی که در کتاب عرضه شده است تأثیر می گذارد.

کار یادداشت برداری خود نوعی تکرار کردن درس است که هم سبب تمرکز حواس می شود و هم موجب بخاطر سپردن مطالب.  یادداشت برداری خوب، کاری جدی و فعال است که با اندیشیدن ملازمه دارد و نیازی به تکرار نیست که«اندیشیدن اساس و بنیاد آموختن است .

خلاصه نویسی قسمتی مهم از مطالعه می باشد . خلاصه نویسی علاوه برکمک به در ک بهتر مطالب باعث می شود تمرکز بیشتر شده، در زمان بازگشت به مطالب خوانده شده ومرور ( دوره درسی ) زمان کمتری تلف شود .

خلاصه نویسی | یادداشت برداری

به طور کلی خلاصه نویسی مهم ترین منبع در اوغات فراعت یا دوره فراموش کردن می باشد و در ضمن وقتی می توانید مطالب را خلاصه بنویسید یعنی آنرا درست فهمیده اید زیرا با نوشتن بسیاری از ابهامات رفع می شود پس می توان گفت قسمت عمده مطالعه باید از روی خلاصه نویسی ها صورت گیرد

خلاصه مطلب بمنزله اسکلت و استخوان بندی و یا مغز یک موضوع خاص بشمار می رود. با کمک آن بخوبی می توانید مسأله و قضیه ای را که درباره آن فکر کرده اید حل نمائید. دانستن طرز استفاده از این وسیله مهم شما را از ساعتها سرگردانی و بلاتکلیفی و بی تصمیمی می رهاند.

برای تنظیم گزارشهای کتبی یا شفاهی شما باید در ابتدا خلاصه مطالب مورد نظر را تهیه نمائید موقعی که قصد دارید نظرات مقدماتی  خود را بطور یادداشت تهیه نمائید، می بینید احتیاج به تجدید نظر آنها دارید. اغلب دو،سه و حتی چهار مرتبه در یادداشت های خود تجدید نظر نمائید تا گزارش کتبی یا شفاهی مورد نظر خود را تهیه کنید. هنگامی که خلاصه تنظیمی، نظر شما را تأمین کند آنوقت شروع به نوشتن بار اول پیش نویس گزارش خود می کنید. بعبارت دیگر یادداشتهایتان بشما کمک نموده است که نسبت به سخت ترین و مهم ترین قسمت گزارش خود عمیقاً توجه و فکر نمائید. همینکه بدانید که چه می خواهید بنویسید و یا بگوئید، تنظیم عبارات جملات آن سهل ترخواهد بود.

خلاصه نویسی | یادداشت برداری

مواردی هست که طبق دستور معلم باید نسبت به موضوع خاص خلاصه هائی تنظیم نمائید، اغلب اتفاق افتاده که تنظیم خلاصه مطالب مهم برای امتحانات هم فوق العاده مفید واقع شده است. چنانچه بتوانید این خلاصه مطالب خود را به موقع در دفتر مخصوص منعکس نمائید همیشه با یک مرور اجمالی آنها آماده بوده و هرگز نگران امتحانات مربوط نخواهید بود

خلاصه نویسی | یادداشت برداری

 

اگه سوالی در مورد مشاوره و برنامه ریزی درسی دارید اینجا کلیک کنید

و

اگه سوالی در مورد فیزیک کنکور و جزوه و کتاب دارین اینجا کلیک کنید

 

بلاگ, مقالات , , , ,
درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.