درباره یه مشاور

شروع فعالیت ما سال 1370 در تهران بود.

اون موقع تدریس خصوصی خیلی طرفدار داشت . ما هم تصمیم گرفتیم موسسه ی تدریس خصوصی و اعزام دبیر تاسیس کنیم.

دفترمون سعادت آباد بالاتر از میدان کاج و داخل کوچه ی نهم بود. حدود 1500 دبیر برای رشته های مختلف از نهضت سواد آموزی تا دروس دانشگاهی و آشپزی و... داشتیم.

دبیر خصوصی به منازل اعزام می کردیم و یه درصدی دریافت می کردیم.

البته برای دانش آموز ها و خانواده ها قبل ثبت نام یه جلسه مشاوره داشتیم . برای اینکه مشخص کنیم چه دبیری برای چه درسی بگیره! در طول دوره هم به صورت تلفنی یا حضوری به بچه ها مشاوره می دادیم .

البته تعداد دانش آموز خیلی زیاد بود .یادمه سال 73 و برای خرداد ماه حدود 800 دانش آموز داشتیم.

قرار شد موسسه را در اداره ثبت شرکت ها ثبت کنیم. اسم موسسه را گذاشتیم " اوتاد " یعنی پیشوایان طریقت! اما در کمال تعجب اسم موسسه در اداره ی ثبت شرکت ها " اوناد" ثبت شده بود و یه نقطه کم داشت . تا سال 75 با همین نام کار کردیم . اما از اداره ی ثبت شرکت ها به ما ابلاغ شد باید اسم موسسه را عوض کنید . ( گویا اسم موسسه مشابهت سیاسی داشت). برای تغییر نام مراجعه کردیم و بر اساس قانون جدید اسم موسسه شد " آرمان پوینده " و دیگه آرمان پوینده موندیم.

 

از سال 75 به بعد کار انتخاب رشته هم به فعالیت های ما اضافه شد. یعنی علاوه بر اعزام دبیر و مشاوره خصوصی ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری هم انجام دادیم. از سال 1380 وارد مشاوره گروهی و کلاس های گروهی شدیم. برگزاری همایش انتخاب رشته ، جلسات مشاوره ، همکاری با فرهنگسرا های انقلاب ، ارسباران ، سرو و... همکاری با دانشگاه اسلامی کار . همکاری با خانه ی کارگر ، مدیریت آموزشی موسسات نام آوران و منتشران و... مدیریت آموزشی و مشاوره ی کنکور جزیره ی کیش به مدت 15 سال . اعزام دبیر به شهرستانها و... و کم کم کار اعزام دبیر خصوصی کمرنگ شد.

 

بعد از 27 سال کار و حضور در آموزش تصمیم گرفتیم این تجربه را در چارچوب وب سایت و به صورت آنلاین در اختیار همه ی بچه های ایران قرار بدیم . و وب سایت یه مشاور تاسیس شد . قصد داریم همه ی نیازهای آموزشی دانش آموزان را در این وب سایت ارائه کنیم.