برنامه ریزی درسی رایگان برای دانش آموزان پشت کنکوری

  • پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۲۲:۳۴
  • توسط محمد گنجی

برنامه ریزی درسی رایگان برای دانش آموزان پشت کنکوری کمک می کنه که خوب و هدفمند حرکت کنن. دانش آموزای پشت کنکوری اگه برنامه ی درست نداشته باشن ، دچار سردرگمی می شن و سررشته ی امور از دستشون در میره. چون دیگه مدرسه نمیرن و مجبور نیستن در یک روز یه درس رو بخونن.

برنامه ریزی درسی برای بچه های پشت کنکوری متفاوته. اکثر بچه های پشت کنکوری یه سال کلاس و مدرسه رفتن و امسال فقط ممکنه برای نقاط ضعفشون کلاس برن . پس وقت آزاد بیشتری دارن.

برنامه ی درسی دانش آموزان پشت کنکوری:

بچه های پشت کنکوری ، چون مدرسه نمیرن ، از نظم مدرسه دور می شن . پس دچار بی برنامگی و هرج و مرج در درس خوندن می شن. به خاطر همین پیشنهاد می کنیم برنامه ی همه ی روزهاشون ثابت باشه ( مگر اینکه کار ضروری پیش بیاد یا کلاس داشته باشن.) این گروه از بچه ها بهتره روزها رو به سه قسمت تقسیم کنن.  از صبحانه تا نهار ( یعنی حدود ساعت 8 صبح تا 2/30 ظهر ) در این بخش دو درس اختصاصی بخونن که مدت هر کدوم حدود یک ساعت و نیم باشه. دو درس عمومی هم بخونن ( مدت درس عمومی حدود یک ساعت باشه. بهتره ترتیب اینطور باشه که یه درس عمومی و یه درس اختصاصی! یعنی دو درس عمومی یا دو درس اختصاصی پشت سرهم نخونن. برای ناهار و استراحت حدود یک ساعت یا یک ساعت و نیم  در نظر بگیرید ( حدود ساعت 2/30 تا 4 ) از ساعت 4 تا حدود ساعت 9/30 شب قسمت دوم مطالعه است که مثل قسمت صبح دو درس عمومی و دو درس اختصاصی خونده بشه. 9/30 شب تا 10/30 شام و استراحت و از 10/30 تا 12 شب فرصت برای جبران درس ها یا مباحثی که جامونده و نخوندید.

برنامه درسی پنجشنبه و جمعه  دانش آموزان پشت کنکوری :

در این دو روز میشه دروس عمومی رو در حد 15 دقیقه و برای رفع اشکال خوند.تا زمان آزاد باقیمانده مال خودت باشه. در صورتی که کار عقب مونده از برنامه ی هفته نداری می تونی از این زمان در چارچوب قوانین خانواده استفاده کنی. جمعه هایی که آزمون داری ، بعد از آزمون اصلا درس نخون و تمام وقت رو بزار برای تحلیل آزمون. چون اگه آزمون تحلیل نشه اصلا به درد نمی خوره.

برنامه ریزی درسی پشت کنکوری ها بر پایه تست:

بچه هایی که سال قبل درس خوندن اما نتایجی که می خواستن کسب نکردن بهتره با تست پیش برن . یعنی تست بزنن و فقط اونجاهایی که گیر می کنن رو بخونن تا دروس براشون یکنواخت نشه. اما اگه پارسال خوب و درست حسابی نخوندید امسال از اول درست و حسابی و از صفر شروع کن بخوندن. 

تدریس آنلاین و DVD آموزشی:

 برای شما که یه سال خوندید و شاید کلاس هم رفتید بهتره از آموزش دیجیتالی ( آنلاین ، سی دی و  دی.وی.دی استفاده کنید.