آزمون دکتری ، ثبت نام ، کارت ورود به جلسه ،زمان کنکور. مواد آزمون دکتری . شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون دکتری
آزمون دکتری ، ثبت نام ، کارت ورود به جلسه ،زمان کنکور

زمان ثبت نام آزمون   :

زمان ثبت نام آزمون دکترا ، کنکور سراسری ، نیمه ی دوم بهمن می باشد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور تک:

کارت ورود به جلسه آزمون دکترا ، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ی قبل  آزمون توزیع می شود.

زمان کنکور سراسری :

آزمون سراسری یا کنکور در نیمه ی اول اسفند ماه برگزار می شود.
زمان اعلام نتا یج کنکور سراسری دکترا  :
نتایج کنکور در نیمه ی دوم خرداد اعلام نمی شود.

انتخاب رشته دکتری .

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بر اساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند متناسب با مجموعه امتحانی خود حداکثر تا ۴۰ رشته / محل را در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کنند.

 

قانون پذیرش دانشجو در مقطع دکترا ناپیوسته

سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:   آزمون متمرکز (۵۰ درصد) سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)  مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)

دکتری پژوهش محور:

سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:   آزمون متمرکز (۳۰ درصد)  سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد) مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد) تهیه طرحواره (۲۰ درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

 مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D)

آزمون زبان با ضریب (۱)    آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (۱)      آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (۴)

 سایر شرایط و ضوابط

۴-۱- تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در این آزمون ورودی ثبت‌نام و شرکت نمایند.

۴-۲- دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد در صورتی که مشمول آئین نامه شماره ۲/۷۷۶۳۳ مورخ ۲۸ مرداد ۹۲ که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

۴-۳- مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می‌توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال  فارغ التحصیل شوند.

۴-۴- پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) روزانه سال قبل چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون سال بعد را نداشته و یک سال محروم از آزمون هستند.

۴-۵- پذیرفته‌شدگان دوره بورس اعزام به خارج در سال قبل در صورتی که روند پذیرش آنها تا زمان ثبت نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در دوره‌های روزانه دانشگاهها وموسسات آموزش عالی سال ۹۷پذیرفته نشده باشند، اجازه شرکت در آزمون دکتری سال بعد را دارند.

۴-۶- سایر شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال جاری درج خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها