رشته مهندسی کامپیوتر رشته ای که این روزها طرفدارانش بیشتر شدن. کامپیوتر یا رایانه بخش مهمی از زندگی همه ی ماست.تلفن هوشمند، تبلت ؛ موبایل ، لپ تاپ و….

رشته مهندسی کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوتر دوتا گرایش عمده داره.

  • نرم افزار
  • سخت افزار

هرچند شاخه هایی مثل it و علوم کامپیوتر هم در دانشگاه ها تدریس و فارغ التحصیلان آنها جذب بازار کار می شوند.

رشته مهندسی کامپیوتر

اگه بخوایم به طور کلی و کلیشه ای برخورد کنیم، گرایش نرم افزار بیشتر به سمت برنامه نویسی و گرایش سخت افزار بیشتر به سمت ساخت و اسمبل کردن کامپیوتر میره. اما در واقع در مقطع لیسانس که حدود صدو چهل ، پنجاه واحد پاس میشه، شاید بشه گفت سه چهارم واحدها مشترک هستن.

اینجا قصد ندارم صحبت ها و نوشته های کلیشه ای موجود در همه ی سایت ها رو بگیم. قراره واقع بینانه تر بررسی کنیم. شاید بخش عمده ی صحبت های مشاوره ای موجود در اطراف شما، کلیشه های دور از واقعیته.

اگه می خوای صرفا با خوندن رشته مهندسی کامپیوتر جذب بازار کار بشی و کسب درآمد کنی، باید بهت بگم اگه خیلی شانس بیاری می شی یه کارمند با حقوق خوب ، نه عالی!

رشته مهندسی کامپیوتر وبازارکار:

اگه می خوای با رشته مهندسی کامپیوتر در بازار کار هم موفق باشی، لازمه در کنار تحصیل در دانشگاه، دوره های عملی و کاربردی رو بگذرونی. این دوره ها در دانشگاه ارائه نمیشه. و با شرکت در یکی دوتا دوره مشکل حل نمیشه! سرعت پیشرفت انقدر زیاده که باید مدام به روز باشی. مدام یادبگیری.از طرفی اهل کار و پیشرفت هم باشی. در اینصورت با رشته کامپیوتر می تونی درآمد خوبی کسب کنی.

مهندسی کامپیوتر و ادامه تحصیل:

با رشته ی مهندسی کامپیوتر هم داخل کشور و هم خارج کشور می تونی تا مقاطع بالا ادامه تحصیل بدی. الان غول های بزرگ اقتصادی دنیا دیگه شرکت های بزرگ تولیدی مثل کوکاکولا و بنز و … نیستن. گوگل و ماکروسافت و فیس بوک و فروشگاههای بزرگ اینترنتی آمازون و ای بی و… همه تکنولوژی محور و بر پایه it هستن. پس همین کافیه تا درک کنی مهندسی کامپیوتر چه جایگاهی داره. ( البته از نوع فعال و به روزش)

اما در مورد حقوق دریافتی! به نظرم حقوق دریافتی آدم ها بر اساس توانایی ها، موقعیت و قدرت فکرشون تعیین میشه نه رشته تحصیلی! رشته تحصیلی فقط یه عامل برای رسیدن به موقعیت مورد نظره.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x