منابع کنکورتجربی ، کتاب تست کنکور تجربی ، باتوجه به حجم زیاد دانش آموزان رشته ی تجربی ، بسیار با اهمیت و پر طرفدار است. ناشران نیز با درک این موضوع تعداد کتاب های بیشتری برای رشته ی تجربی به چاپ رسانده اند.

برای رسیدن به آمادگی لازم در کنکور قسمتی از کار مطالعه کتاب‌های درسی   هست و البته فقط یک قسمت از کار نه  همه کار. باید بدونیم که منبع اصلی ما فقط کتاب درسی نیست بلکه در کنار آن استفاده از منابع  کمک درسی هم بسیار موثر است. سازمان سنجش مرجع کنکور تجربی رو دقیق و با  جزئیات در سایت خودش توضیح داده و با هر تغییری اون لیست رو به روز رسانی میکنه.

منابع کنکورتجربی ، کتاب تست کنکور تجربی ، عمومی ها فقط برای امتحان نهایی

منابع موجود عبارتند از: ادبیات، عربی، معارف ،فیزیک، شیمی ،زیست شناسی سال دهم و یازدهم و دوازدهم. زبان انگلیسی  و زمین شناسی سال یازدهم و دوازدهم .هندسه و ریاضیات سال دهم ،آمار و مدلسازی و ریاضیات سال یازدهم ،ریاضی عمومی سال دوازدهم.موارد ذکر شده از منابع درسی کنکور تجربی هستند. منابع کمک درسی با توجه به نیاز هر درس متفاوت هستند.

ادبیات فارسی

در درس ادبیات فارسی به کتاب های موضوعی احتیاج داریم، کتاب قرابت معنایی ،آرایه، لغت و املا و تاریخ ادبیات، کتاب های موضوعی از کتاب های انتشارات کلک معلم یا نشر الگو و یا نشر دریافت گزینه های مناسبی هستند .از طرفی به یک کتاب کمک درسی جامع ادبیات احتیاج هست بهترین گزینه کتاب گاج نقره ای هست.

دین و زندگی:

برای درس دین و زندگی اولین گزینه کتاب گاج نقره ای هست .کتاب دین و زندگی سفیر خرد هم جایگاه بعدی را به خود اختصاص می دهد. بهتره در کنار کتاب هایی که گفتیم از کتاب کوچک آیات و روایات نشر الگو هم استفاده کنیم.

عربی:

بهترین و جامع ترین منبع کمک درسی درس عربی کتاب عربی جامع مبتکران است. انتخاب بعدی شما میتونه کتاب عربی انتشارات خیلی سبز باشه. از طرفی داشتن سی دی های آموزشی و کتاب عمار تاجبخش هم در مطالعه این درس به شما کمک میکنه. و در آخر اینکه کتاب نشر الگو و عربی کامل گاج هم گزینه های کاربردی هستند.

زبان انگلیسی:

درباره درس زبان انگلیسی کتاب های آقای کیاسالار، خیلی سبز و نشر شبقره کتاب های خیلی خوبی هستند و در کنار آن‌ها داشتن کتاب شهاب اناری از انتشارات مبتکران هم به شما خیلی کمک می کند .از طرفی کتاب نترسیم از متن رضا کیاسالار برای درک مطلب ها بهترین گزینه هست .برای  تسلط بیشتر می تونید از کتاب زبان میکرو‌گاج هم استفاده کنید.

منابع کنکور تجربی در دروس تخصصی به صورت زیر می باشد. البته هر روز منابع جدیدی به این فهرست اضافه می شود.

منابع کنکورتجربی ، کتاب تست کنکور تجربی

منابع کنکورتجربی و کتاب های تخصصی مورد نیاز :

فیزیک از منابع کنکورتجربی:

در درس فیزیک هم مانند سایر دروس کتاب سه سال دبیرستان مورد استفاده قرار می گیرد. تست های کنکور سالهای قبل و کتاب هایی مانند آبی قلم چی اولین و مهم ترین منبع برای تست زنی می باشد. برای کسانی که می خواهند یک گام فراتر هم رفته و برای درصد های بالاتر تلاش کنند ، کتاب گاج نقره ای و خیلی سبز ( ابتدا کتاب جامع و در گام های بعدی کتاب نردبام )هم می تواند مفید باشد . البته کتاب فیزیک نشر الگو هم از جمله کتاب های خوب بازار می باشد.

شیمی :

در درس شیمی مطالعه ی کتاب درسی و بررسی کامل آن بسیار حیاتی و واجب است. تست های کنکور سالهای قبل که با نظام جدید هماهنگی داشته باشه خیلی زیاد نیست ( به علت تغییرات بنیادی کتاب). پس کتاب های کنکور و کمک درسی اهمیت ویژه ای دارند . بی شک کامل ترین و جامع ترین کتاب ، متعلق به آقای بهمن بازرگان و انتشارات مبتکران است . ( البته حجم کتاب بسیار زیاد است) . کتاب شیمی انتشارات خیلی سبز نیز از کتاب های خوب و سودمند شیمی می باشد. کتاب گاج نقره ای از دیگر منابع مفید شیمی است . البته کتاب شیمی انتشارات فار هم کتاب بدی نیست.

زیست شناسی :

مطالعه ی کتاب درسی سه سال دبیرستان از اهم واجبات است. در این مطالعه توجه به شکل ها ،عبارات و قیدها بسیار مهم است. شاید در درس زیست تست های کنکور سالهای قبل زیاد با نظام جدید تطابق نداشته باشه . اما نگاهی اجمالی به اونها لازمه. کتاب زیست نشر الگو ( دکتر اشکان هاشمی ) کتاب زیست خیلی سبز ، کتاب های انتشارات مهر وماه و فاگو زیست نیز از منابع خوب زیست شناسی هستند. کتاب گاج نقره ای هم در سالهای اخیر موقعیت خوبی برای خودش ایجاد کرده و تونسته اعتماد دانش آموزان و دبیران رو جلب کنه. کتاب های زیست دکتر عمارلو ( نشر دریافت ) و دکتر آرام فر ( انتشارات تخته سیاه ) هم کتاب های خوبی هستند.

ریاضیات تجربی :

برای درس ریاضیات تجربی هم مانند فیزیک ، هرچند مرجع اصلی کتاب درسی سه سال است ، اما کتاب درسی نمی تواند به تنهایی کمکی به دانش آموز نماید. کتاب آبی قلم چی و تست های کنکورسالهای قبل مقدمه ی ورود به عرصه ی تست زنی و کسب مهارت در ریاضیات است. اما شاید بشه گفت یکی از بهترین و کم نقص ترین کتاب های ریاضیلات تجربی کتاب انتشارات خیلی سبز ( سروش موئینی ) است. البته کتاب های میکرو گاج ( و در گام بعدی آی کیو ) و کتاب ریاضات تجربی انتشارات مهروماه هم می تونه منابع خوبی باشه .

زمین شناسی :

زمین شناسی دو کتاب یازدهم و دوازدهم دبیرستان مورد استفاده قرار می گیره. هرچند بیشتر بچه ها زمان زیادی برای درس زمین شناسی نمی گذارند. اما کتاب زمین شناسی  انتشارات خیلی سبز ( مثل اینکه قراره تغییر کنه ) و کتاب های گاج و جامع مبتکران هم بسیار خوب هستند. در نظام جدید به جای دو کتاب فقط یه کتاب زمین شناسی داریم.

موفقیت در کنکور می تونه مقدمه موفقیت در کسب و کار آینده باشه.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x