منابع کنکور رشته ریاضی و کتاب های مورد نیاز برای دانش آموزان رشته ی ریاضی بسیار مشخص و کلاسه بندی شده است. معمولا تهیه ی این منابع در شهر های مختلف به راحتی میسر است.

 

منابع کنکور ریاضی
اگر برای رشته ریاضی درس میخونید و تصمیم دارید که در کنکور سراسری رشته ریاضی شرکت کنید یا برای هر آزمون آمادگی پیدا کنید اولین قدم پیدا کردن اطلاعات درباره منابع اون آزمون هست.

منابع کنکور رشته ریاضی مثل رشته تجربی و رشته انسانی به دو قسمت منابع درسی و کمک درسی تقسیم می شوند. در ادامه منابع درسی رو بیان می کنیم که این منابع توسط سازمان سنجش اعلام می شن و به طور مداوم به روز رسانی انجام میشه.

منابع عبارتند از:

ادبیات ،معارف، زبان، عربی ،فیزیک و شیمی سال دهم ویازدهم و دوازدهم.  دیفرانسیل و ریاضی پایه که شامل ریاضی ۱و حسابان و دیفرانسیل هست. ریاضیات گسسته و آمار که شامل آمار سال یازدهم و گسسته سال دوازدهم هست. هندسه تحلیلی سال دوازدهم از منابع دیگه این رشته محسوب میشه و در آخر هندسه سال دهم ،هندسه سال یازدهم و هندسه سال دوازدهم  در گروه منابع کنکور رشته ریاضی قرار می گیرند.
هم دانش آموزها و هم اساتید به دقت می دونند که فقط با کتابهای درسی به دست آوردن موفقیت در کنکور سراسری میسر نیست  پس به کتابهای کمک درسی احتیاج داریم که برای این کار از کتابهای تست مختلف با توجه به نیاز خودمون در هر دست استفاده می کنیم .

ما به عنوان یک دانش آموز کنکوری باید اصول مشخصی را برای خودمان در نظر بگیریم و قدم به قدم بر اساس اصول راه موفقیت را طی کنیم.برای تست زدن در مرحله اول باید از تست های استاندارد استفاده کنیم که برای انجام این کار به سراغ تست های کنکور سال های گذشته  آزاد و سراسری می‌ریم و اگر به این تست ها تسلط داشته باشیم حدوداً ۴۰ تا ۷۰ درصد از کار را انجام دادیم .

بهترین مرجع مناسب برای تست های کنکور آزاد و سراسری کتاب‌های سازمان سنجش هست اما به صورت مرتب طبقه‌بندی نشدن به خاطر همین در این زمینه کتاب آبی قلم چی به دانش آموزان پیشنهاد میشه. در مرحله بعدی بعد از اینکه فهمیدیم روی تست های آزاد و سراسری  تسلط داریم، آزمون های آزمایشی که در ایران برگزار میشن رو مورد بررسی قرار میدیم .

درباره این آزمون ها بهتره اول سوالات آزمون سنجش بعد سوالات آزمون های گزینه دو ، و در آخر سوالات آزمون های قلم چی مورد بررسی قرار بگیرن. سوالات آزمون های سنجش و گزینه دو در کتاب های گاج سفید به چاپ رسیدند و سوالات آزمون های قلم چی در سی دی های همراه کتاب های آبی قلم چی عرضه میشن . حتی  یک سری از سوال ها هم در کتاب های مکمل قلم چی وجود دارن. و در مرحله آخر از تست های تالیفی استفاده کنید.  بعضی از کتاب های تست سه مرحله ی ذکر شده در باره تست زنی رو در کنار هم به چاپ  رسوندن .بهترین توصیه به دانش‌آموزان اینکه بر اساس ترتیبی که گفته شد پیش بروند تا به تسلط لازم برسن.

درباره درس ادبیات کتاب های  کمک درسی  به صورت موضوعی باید مورد مطالعه قرار بگیرن که شامل موضوعات املا و لغت ،آرایه ،قرابت و تاریخ ادبیات هستند .درباره این موضوعات کتاب های انتشارات الگو نوشته جناب عبدالمحمدی مناسب  می باشند. در کنار این کتاب ها داشتن یک کتاب جامع مثل ادبیات میکرو‌گاج لازم و ضروری است. کتابهای دیگری که برای استفاده مفید هستند مثل کتاب های انتشارات کلک معلم و خیلی سبز  کاربردی و کمک کننده  میباشند.
در زمینه درس دین و زندگی کتاب گاج جامع که شامل آیات و معنی و نکات مختلف هست توصیه میشه .اگر بعد از این کتاب دنبال کتاب خلاصه تری هستید کتاب خیلی سبز انتخاب خوبی هست و حتی کتاب گاج نقره ای هم میتونه به شما کمک کنه . یک کتاب اختصاصی درباره آیات و روایات کتاب نشر الگو هست. از بین انتخاب های زیادی که برای کتاب کمک درسی دین و زندگی دارید کتاب دین و زندگی آقای مسلم بهمن آبادی( سفیر خرد) هم به شما توصیه می شود.

کتاب های کمک درسی درس عربی رو بر اساس سطح علمی خودتون انتخاب کنید . اگر سطح ضعیفی دارید و در آزمونهای آزمایشی درصد ۴۵ رو به دست میارید بهتره از لوح های فشرده عربی کنکور گاج استفاده کنید خیلی کاربردی و کمک کننده هستند. اگر سطح علمی متوسط و قابل قبولی دارید میکرو گاج طوسی تالیف آقای علی فیلی و کتاب خیلی سبز فوت و فن عربی برای شما بسیار مناسب هستند .کتاب ها و دی وی دی های آموزشی آقای عمار تاج بخش هم جزو منابع مناسب برای درس عربی محسوب میشن.
در درس زبان منابع زیادی وجود دارن. اولین پیشنهاد کتاب خیلی سبز جامع زبان انگلیسی هست ،بعد  درک مطلب خیلی سبز که به صورت اختصاصی به بررسی متن های مختلف و سوالات مربوط به اونها می پردازد. کتاب مبتکران دکتر اناری هم منبع مفیدی به حساب میاد و در آخر کتاب نترسیم از متن انتشارات شبقره نوشته رضا کیاسالار مناسب هستن.
منابع کنکور ریاضی

منابع کنکور رشته ی ریاضی عبارتند از

فیزیک:

در درس فیزیک هم مانند سایر دروس کتاب سه سال دبیرستان مورد استفاده قرار می گیرد. تست های کنکور سالهای قبل و کتاب هایی مانند آبی قلم چی اولین و مهم ترین منبع برای تست زنی می باشد. برای کسانی که می خواهند یک گام فراتر هم رفته و برای درصد های بالاتر تلاش کنند ، کتاب گاج نقره ای و خیلی سبز ( ابتدا کتاب جامع و در گام های بعدی کتاب نردبام )هم می تواند مفید باشد . البته کتاب فیزیک نشر الگو هم از جمله کتاب های خوب بازار می باشد.

شیمی :

در درس شیمی مطالعه ی کتاب درسی و بررسی کامل آن بسیار حیاتی و واجب است. تست های کنکور سالهای قبل که با نظام جدید هماهنگی داشته باشه خیلی زیاد نیست ( به علت تغییرات بنیادی کتاب). پس کتاب های کنکور و کمک درسی اهمیت ویژه ای دارند . بی شک کامل ترین و جامع ترین کتاب ، متعلق به آقای بهمن بازرگان و انتشارات مبتکران است . ( البته حجم کتاب بسیار زیاد است) . کتاب شیمی انتشارات خیلی سبز نیز از کتاب های خوب و سودمند شیمی می باشد. کتاب گاج نقره ای از دیگر منابع مفید شیمی است . البته کتاب شیمی انتشارات فار هم کتاب بدی نیست.

حسابان :

درس حسابان هم مانند سایر دروس ریاضی نیاز شدید به کتاب کمک درسی و کنکور دارد. یعنی کتاب درسی به هیچ وجه جوابگوی نیازهای کنکور نیست. کتاب آبی قلم چی و تست های کنکور سالهای قبل اولین گام برای شروع تست زنی است . البته کتاب های گاج نقره ای و خیلی سبز می تونه تکمیل کننده ی روند مطالعه در درس حسابان باشه.

ریاضیات گسسته و آمار :

برای گسسته هم علاوه بر کتاب درسی و کتاب آبی فلم چی ( تست های کنکور سالهای قبل ) ، کتاب گسسته ی انتشارات گاج و خیلی سبز کتاب های خوبی هستند.

هندسه :

برای درس هندسه ۱و۲و۳ ، کتاب آبی قلم چی در کنار کتاب درسی مقدمه ی کاره! در مرحله ی بعدی کتاب های انتشارات خیلی سبز و نشر الگو کتاب های خوبی هستند. کتاب هندسه ی انتشارات گاج نیز کتاب بدی نیست.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x